DUHOVÉ LÉTO 2016

PROGRAM 2016

 

Program ke stažení 1. strana ZDE

Program ke stažení 2. strana ZDE


Mezinárodní studentský festival
Artsy Fartsy
24.6.-26.6.  

Festival kreativního studentského umění přinese do Hlinska zábavu, exotickou kulturu a mladého ducha. Artsy Fartsy: z divadla na koncert a lehnout do trávy

Hudba a divadlo proložený skejtama a grilovačkou. To že nejde spojit? O opaku vás přesvědčí pátý ročník studentského festivalu Artsy Fartsy, na kterém vystoupí i Ester Kočičková nebo Xavier Baumaxa. Festival se dělí do tří dnů mezi 24. a 26. červnem. Tři dny, tři žánry. V pátek bude hlinecké Multifunkční centrum patřit příběhům na divadelních prknech. Sobotní  koncertová nálož se přesune do areálu Cihelky. Neděle patří nicnedělání a k tomu je jako stvořený měkký trávník na Drachtince.

Vstupné:

Celofestivalová vstupenka stojí v předprodeji 250, na místě v pátek 300. Vstupné pouze na pátek v předprodeji 150 na místě 200, vstupné pouze na sobotu v předprodeji 150 a na místě 200. Pohodička na Drachtince bude za dobrovolné vstupné.

http://artsy-fartsy.cz

Hubertův Country festival
9.7. od 13.00 hod.

Jam session 8.7. večer

Další ročník tohoto již téměř tradičního country dne na Betlémě. Do prvních tónů se můžete zaposlouchat již od 13 hodin. Během odpoledne, podvečera a večera se na jevišti před chaloupkou přímo na návsi vystřídá 7 kapel. Hubertův country festivalu vás zve k poslechu těchto kapel: The Bluegrass Friends, Countryrodeo –  Ústí nad Labem, Fiakr –  spolek emeritních umělců pražských, Foot Rail – Česko/Šlodsko, Kvintet – Písek, Od plotny skok, Větráci – Kopidlno.

Vstupné: 90 Kč, Vstupenky slosovatelné o ceny.

V předvečer Hubertova country festivalu se bude v Hospodě u sv. Huberta na Betlémě konat Jam session regionálních kapel. Příjemná atmosféru s poslechem country kapel vás příjemně naladí na následující den.

Vstupné: ZDARMA

 

Divadlo
Rozmarný duch
18.7. od 19.00 hod.

Divadlo Exil si opět zahraje na terase MFC

I o letošních prázdninách se opět otevře diváky nepříliš často navštěvovaný prostor střešní terasy Multifunkčního centra. Stejně jako v loňském roce se zde na malém jevišti představí pardubické Divadlo Exil tentokrát s nedávno premiérovanou komedií Noela Cowarda -  Rozmarný duch. Britský autor Noel Coward proslul zejména svými konverzačními a situačními komediemi, jimiž diváky nejen skvěle bavil, ale nezřídka díky břitkému humoru i provokoval. Nejinak je tomu i v případě komedie Rozmarný duch, založené na duchařské tematice a propletenci manželských vztahů, slovních přestřelkách a mezi živými a duchy. Je-li vám titul hry povědomý, pak to není náhodou. Rozmarný duch se ve 40. letech minulého století dočkal filmového zpracování.

Vstupné 120

Předprodej: TIC Hlinsko Betlém a rezervace na www.mfc-hlinsko.cz

 

Divadlo
Pirátská pohádka
21.7. od 17.30 hod.

Léto na Betlémě si již malí diváci neumějí představit. A i v letošním roce chceme využít krásné atmosféry venkovských chalup k divadlu a krásným pohádkám.

21. července se vydáme na plavbu s Pirátskou pohádkou Divadýlky Mrak z Havlíčkova Brodu. Uvidíme v ní Gaspara, který doma s ničím nepomůže a celé dny vzpomíná na dobu, kdy se plavil po moři. Jednoho dne se nechá najmout na loď, která vyplouvá za pokladem. Jeho žena Madla o něj dostane strach, a tak se tajně vloudí na palubu za ním. V převlečení pak zachrání Gasparovi několikrát život. Ten ji v pánském převlečení nepoznává a slouží jí oddaně jako svému kapitánovi. Ale co se stane, když loď přepadne mořská příšera? Jak seberou pirátům poklad? A co se stane, když Gaspar doma zjistí, že kapitán nebyl kapitán, ale Madla....???

Pohádka začíná v 17.30 na návsi Betléma. Cena vstupenek je 60 Kč a je možné si je zarezervovat v TIC Hlinsko nebo na www.mfc-hlinsko.cz. Upozorňujeme, že za nepříznivého počasí se pohádky přesouvají do Multifunkčního centra. Aktuální informace bude vždy dostupné na www.mfc-hlinsko.cz a na facebooku Multifunkčního centra.

Den dřeva a medu 
30.7. od 10.00 - 17.00 hod.

Památková rezervace lidové architektury Betlém Hlinsko

Dřevo a med provoní Betlém. Program letošního ročníku je opět lákavý. K tradičním bodům programu patří vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou. Sochy budou následně vydraženy a výtěžek poputuje na dobročinné účely. Velkým lákadlem bude letos novinka, a to vystoupení kata Pawouka, který nám představí mučící a popravčí nástroje. Dále se můžete těšit na dřevěné soutěže pro dospělé i pro děti, jízdu na dřevěných vorech po Chrudimce. Akci předchází i soutěže o „Řád hlinecké medové vařečky“ a „Dřevěná fotka“. K vidění budou práce šindeláře, uměleckého řezbáře, hračkáře, truhláře, před očima návštěvníků budou vznikat různá umělecká díla ze dřeva. Celý den bude doprovázen i jarmarkem.

Vstupné: dospělí 25 Kč, děti do 15 let 10 Kč, děti do 3 let zdarma. Návštěvníci v medovém nebo včelím kostýmu zdarma, zdarma budou mít vstup i všichni, kdo se prokáží, že jejich jméno je spojené se dřevem.

www.hlinsko.cz

 

Divadlo
Čertovské pohádky

1.8. od 17.30 hod.

Následně se 1. srpna představí Divadýlko Kuba z Plzně s Čertovskými pohádkami. V nich vás profesor Belzebub a čertice Albína pozvou na vzdělávací přednášku o čertech. Ve čtyřech pohádkách se dozvíte vše, co k čertům neodmyslitelně patří, přísloví a rčení o čertech, v co se čerti proměňují, za jaké lidi se převlékají, jaká jídla nejraději jedí, kde na zemi přebývají a kam jezdí na svatební cestu (ale čerti se žení málokdy). Ale především, jak čerty lidi šidí, ubližují jim a skoro vždy je napálí. A přitom čerti zajišťují ve světě spravedlnost a často lidem pomáhají.

Obě pohádky začínají v 17.30 na návsi Betléma. Cena vstupenek je 60 Kč a je možné si je zarezervovat v TIC Hlinsko nebo na www.mfc-hlinsko.cz. Upozorňujeme, že za nepříznivého počasí se pohádky přesouvají do Multifunkčního centra. Aktuální informace bude vždy dostupné na www.mfc-hlinsko.cz a na facebooku Multifunkčního centra. 

 

Koncert dechové hudby
Malá muzika Nauše Pepíka
10.8. od 17.30 hod.

Pravidelní návštěvníci koncertů a představení, které pořádáme na Betlémě, již vědí, jak krásnou atmosféru ve středu města dokáže vykouzlit koncert dechové kapely. Proto jsme pro milovníky tohoto žánru připravili letní koncert kapely, jejíž jméno vám dozajista nebude neznámé, neboť v Hlinsku před několika lety již vystupovala a k vidění je i na populární televizní stanici Šlágr.

Dechová muzika Nauše Pepíka je doma v jihočeské Sušici a v příštím roce oslaví již tři desítky let existence. Ačkoli je dechová hudba tím hlavním v repertoáru kapely, její členové si rádi zahrají i jiný žánr. Ať tak či tak, sami o sobě tvrdí, že hrají všude tam, kde mají pro dobrou muziku srdce dokořán. 

Koncert si můžete vychutnat 10. srpna přímo na betlémské návsi. V případě nepříznivého počasí bude takzvaná mokrá varianta v divadelním sále Multifunkčního centra. 
Vstupné 120,- Kč
Předprodej: TIC Hlinsko Betlém a on line rezervace na www. mfc-hlinsko.cz 

 

Řecký večer
25.8.

Divadlo Anfas přijede s pořadem, který je koncipován jako zábavné putování po Řecku se zastávkami na nejznámějších místech a s promítáním fotografií. Přiblížíme vám řeckou tradici, zvyky, ale i současný život. Součástí programu jsou též živě zpívané písně.Večer moderuje Monika Hašková, režie a scénář: Petr Mikeska

V rámci večera se budou podávat řecké speciality a řecké víno.
Vstupné: 99 Kč

 

21. Adámkovy folklórní slavnosti
26.8.-28.8. 

Tradiční folklorní festival v památkové rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko, na kterém vystoupí dětské i dospělé folklórní soubory z celé České republiky i z dalekého zahraničí, jarmark s lidovými výrobky. 

 

Svatováclavský jarmark a selský trh
28.9. 

Od 9 do 17 hodin bude v okolí řeky Chrudimky v Hlinsku opět živo. Na počest Svatého Václava, patrona země české, se v prostorách památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou uskuteční již tradiční jarmark. V bohatém doprovodném programu se vrátíme do starých dob s šermíři a kejklíři. Připomene si život Karla IV., který se narodil před 700 lety. Na jarmarku si můžete udělat radost např. nákupem proutěného košíku, voňavého mýdla, ručně vytáčené keramiky, originálního šperku, koženého opasku, výrobku uměleckého kováře a jinými lákadly. Součástí jarmarku je také selský trh, kde si můžete zakoupit zahradnické produkty, ovoce a zeleninu, ovocné stromky a keře, koření a bylinky, med a dalších potravinové výrobky. Na jarmarku se rozloučíme s hlineckým Duhovým létem.
Vstupné: ZDARMA

www.hlinsko.cz

 
Letní kina 2016 - Orlovna

 

7. července    21.00   Padesátka
12. července  21.00   Řachanda
14. července  21.00   Star Wars: Síla se probouzí
19. července  21.00   Jak básníci čekají na zázrak
21. července  21.00    Revenant Zmrtvýchvstání
26. července  21.00   Sedmero krkavců
28. července  21.00   Osm hrozných
2. srpna        21.00    Dvojnící
9. srpna        21.00    Mimoni
16. srpna       21.00    Teorie tygra
23. srpna       20.30    Hotel Transylvánie 2
30. srpna       20.30    Lída Baarová

 

SELSKÉ TRHY V LÉTĚ - 24.6., 29.7., 26.8., 28.9.

 

Web spravuje DUOWEB.cz