Hlinecké léto 2020

 PROGRAM

Letní kina 

Úterý a čtvrtky během letních prázdnin můžete shlédnout filmy pro děti i dospělé. Klasika i novinky letošního roku. Výběr je pestrý a program bude nabitý. Promítací večery budou za DMM v Hlinsku. V případě nepřízně počasí se promítání přesouvá do kinosálu v MFC. 

Čtvrtek 9. července od 21:30 hodin 
Letní kino: TERORISTKA

Komedie ČR, 95 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti.
Hlavní hrdinkou černé komedie je Marie, učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla nepomůže ani starostka, sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce, dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ Režie: Radek Bajgar. Hrají: Iva Janžurová, Martin Hofmann, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Eva Holubová, Jana Plodková, Kristína Svarinská a jiní.

Úterý 14. července od 21:30 hodin
Letní kino: PSÍ VELIČENSTVO

Animovaný rodinný film Belgie, 93 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti 
Rex je nejoblíbenějším psem v britském královském paláci. Když ztratí stopu své vyvolené psí dámy, vydává se na dobrodružnou cestu, během které objeví své pravé já a pozná sílu opravdové lásky a přátelství.

Čtvrtek 16. července od 21.30 hodin
Letní kino: POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

Komedie ČR, 110 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti 
Rodilý Newyorčan Frank získá v restituci díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a temperamentní ženou Vivien na velký návrat do Čech.. Režie: Jiří Vejdělek. Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Vilhelmová, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Vojtěch Kotek a jiní.

Čtvrtek 23. července od 21:30 hodin
Letní kino: CHLAP NA STŘÍDAČKU

Komedie ČR, 112 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti
Patnáct let vdaná Zuzana jednoho dne zjistí, že má její manžel Jiří delší dobu poměr s jinou ženou. Zuzana neváhá, rozhodne se svou sokyni Lenku navštívit a učinit jí tak trochu netradiční návrh. Její plan je přímo skandální. Navrhne jí, aby si péči o Jirku rozdělily a udělaly z něj tak chlapa na střídačku. Režie: Petr Zahrádka. Režie: Petr Zahrádka. Hrají: Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Lucie Žáčková, Iva Janžurová, Pavel Nový, Martin Pechlát, Andrej Polák, Karel Zima a jiní. 

Úterý 28. července od 21:30 hodin
Letní kino: ZAKLETÉ PÍRKO

Pohádka ČR, vstupné 60 Kč děti, 100 Kč dospělí
Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. J0ejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokáží Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska.
Režie: Zdeněk Troška. Hrají: Anastasia Chocholatá, Sara Sandeva, Lukáš Pavlásek, Šárka Vaculíková, Lucie Polišenská a jiní. 

Úterý 4. srpna od 21:30 hodin
Letní kino: HODINÁŘŮV UČEŇ

ČR/SK pohádka, 102 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti 
Nad kolébkou novorozeného Urbana stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu mluví o bohatství a lásce, zlá sudička o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější? Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Režie: Jitka Rudolfová. Hrají: Jana Plodková, Jaroslav Plesl, Václav Neužil ml., Viktor Preiss, Dana Droppová a jiní. 

Čtvrtek 6. srpna od 21:30 hodin
Letní kino: ROMÁN PRO POKROČILÉ

Komedie ČR, 95 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti 
Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? To vše se dozvíte v této romanticky korektní komedii. Režie: Zita Marinová. Hrají: Marek Vašut, Jitka Čvančarová, Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová…

Čtvrtek 13. srpna od 21:30 hodin
Letní kino: PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST

Romantická komedie ČR/SR, 107 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti 
Natálie je svobodná třicátnice. Je šťastná, má dobrou kariéru a dlouholetou nejlepší kamarádku Simonu, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona je čerstvě po rozvodu a snaží se vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem, pro kterého se stává múzou. Režie: Marta Ferencová. Hrají: Petra Hřebíčková, Eliška Balzerová, Tatiana Dyková, Ľuboš Kostelný, Marián Mitaš, Janko Popovič Volarič a jiní. 

Úterý 18. srpna od 20:30 hodin
Letní kino: ANGRY BIRDS VE FILMU 2

Animovaná komedie USA, 97 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti 
Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při v animovaném komediálním snímku Angry Birds ve filmu 2. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv (alias Ruďák), Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Žluťasova sestra Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem, jeho asistentkou Courtney a vepřovým sádlem mazaným vynálezcem Garrym.
Režie: Thurop Van Orman

Čtvrtek 20. srpna od 20:30 hodin
Letní kino: Špindl 2

Komedie ČR, 107 minut, vstupné 100 Kč dospělí, 60 Kč děti
Silvie je úspěšná lékařka a věří, že konečně našla recept i na šťastný vztah. Renata je manželka známého spisovatele, ve svých kurzech dodává dalším ženám odvahu a sílu k lepšímu životu, ale v jejím vlastním životě jeden osudový prvek schází. Herečka a tanečnice Eliška stojí na začátku slibně rozjeté kariéry, ale komplikuje se jí vztah s přítelem – muzikantem… A chlapi z horské služby jsou vždy připraveni pomoci. Kde jinde by se všechny příběhy mohly protnout a vyřešit, než v zasněženém Špindlu? Režie: Radek Balaš. Hrají: Radim Fiala, K.K. Hrachovcová, Anna Čtvrtníčková, Filip Blažek, Hana Vágnerová a jiní. 

 

Artsy Fartsy - Mezinárodní studentský festival
sobota 27.6.
Bližší info: http://artsy-fartsy.cz

 

Pohádky

středa 8.7. od 17. 00 hod., Betlém Hlinsko
TŮDLE NŮDLE ANEB ROŠŤAČÍME S DĚTMI

V
stupné dospělí 50,00 Kč, děti zdarmaProdej vstupenek hodinu před představením na Betlémské návsi. V  případě nepřízně počasí se představení přesouvá do vnitřních prostor MFC.
Dva skřítkové Tůdle a Nůdle provázejí děti kouzelným lesem, kde se může stát cokoli a seznamují je s pohádkovými postavičkami - Dášenkou, Rákosníčkem, kocourkem Mikešem a M.čarodějnicí, zebrou - dopravní výchova:-)

středa 22.7. od 17. 00 hod., Betlém Hlinsko
O HONZOVI

Vstupné dospělí 50,00 Kč, děti zdarmaProdej vstupenek hodinu před představením na Betlémské návsi. V  případě nepřízně počasí se představení přesouvá do vnitřních prostor MFC.
Tomuto nejlínějšímu mládenci široko daleko předpověděla sudička, že to bude právě on, kdo zabije draka a dostane princeznu. S Honzou to však ani nehne. Leží na peci, a jestli jej má štěstí potkat, tak ať přijde za ním....

středa 12.8. od 17. 00 hod., Betlém Hlinsko
ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ

Vstupné dospělí 50,00 Kč, děti zdarmaProdej vstupenek hodinu před představením na Betlémské návsi. V  případě nepřízně počasí se představení přesouvá do vnitřních prostor MFC.
Pohádkový příběh pro malé i velké podle knihy Lymana Franka Bauma, napsal Karel Hoffmann.

 

25. Adámkovy folklórní slavnosti

28. - 30. 8.

Tradiční folklorní festival v památkové rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko, na kterém vystoupí dětské i dospělé folklórní soubory z celé České republiky, jarmark s lidovými výrobky.

 

Svatováclavský jarmark a selský trh

sobota 26. 9.

Od 9 do 18 hodin bude na Betlémě mezi roubenými chaloupkami a před Orlovnou opět živo. Na svátek svatého Václava se uskuteční již tradiční jarmark,  kde se budete moci potěšit příjemnou atmosférou, projít se mezi dobovými stánky, nakoupit dárky pro své nejbližší nebo zhlédnout něco z bohatého doprovodného programu. Nebude chybět pohádka pro děti, šermíři a kejklíři, divadelní a taneční vystoupení, v odpoledních hodinách se budete moci zaposlouchat do tónů připraveného koncertu. Součástí jarmarku je také hlinecký selský trh.
Vstupné zdarma.

Na této akci se rozloučíme s hlineckým létem.

 

 

plakáty k akcím:

     

Srdečně zveme na všechny akce, více informací ke všem akcím poskytne:

Turistické informační centrum, Čelakovského 561, 539 01 Hlinsko, tel.: 731 697 418, ic@hlinsko.cz nebo zaměstnanci Multifunkčního centra v Hlinsku, tel.: 731 151 774 www.mfc-hlinsko.cz   

 

 

Web spravuje DUOWEB.cz