Zajímavé odkazy

 

Národní muzeum v přírodě Vysočina

...je jediným muzeem v přírodě v Pardubickém kraji, které leží zhruba 40 kilometrů jižním směrem od krajského města. Skládá se z několika expozičních celků jež se nacházejí v osadách obce Vysočina a ve městě Hlinsku. Expozice si tedy můžete prohlédnout na Veselém Kopci, ve Svobodných Hamrech nebo na Betlémě v Hlinsku.
V současné době Muzeum v přrodě Vysočina zahrnuje více než 40 objektů dokládajících způsob života a práce drobných zemědělců i lidových řemeslníků z oblasti Hlinecka, Poličska, Litomyšlska, části Chrudimska a Nasavrcka.
http://www.navstevnik.cz/pict/upload/images/468x60-chrudimsko-hlinecko-flash2.gif

Chrudimsko-Hlinecko naleznete ve východních Čechách. Hranice turistické oblasti začíná jen pár kilometrů na jih od krajského města Pardubic. Pokud se sem vypravíte, určitě nebudete litovat! Mírně zvlněná krajina Železných hor a Žďárských vrchů je bohatá nejen na přírodní památky a rezervace, ale také na zážitky. Chrudimsko-Hlinecko tvoří města
Chrudim, Hlinsko, Slatiňany, Nasavrky, Heřmanův Městec, Seč, Třemošnice, Luže , Skuteč a Chrast.   ikonka turistického portálu Východních Čech

Oficiální webové stránky Pardubického kraje představující turistický region Východní Čechy a poskytující komplexní a aktualizované turistické informace.

CzechTourism neboli Česká centrála cestovního ruchu je státní příspěvkovou organizací Ministerstva pro místní rozvoj České republiky. Zaměřuje se na propagaci různých oblastí cestovního ruchu. CzechTourism spravuje také známý turistický portál Kudy z nudy, který nabízí přehled turistických atrakcí, aktivit a akcí v jednotlivých regionech ČR.

 

Hledej v Evropské databance ...

Web spravuje DUOWEB.cz