Muzea a galerie v Hlinsku

 

Městské muzeum a galerie Hlinsko

Městské muzeum a galerie

Městské muzeum a galerie vzniklo roku 1874 a je nejstarším svého druhu v Čechách. Muzeum představuje sbírky věnové místním řemeslům, galerie nabízí návštěvníkům reprezentativní soubor plastik Karla Lidického a obrazy malířů Hlinecka. Každý rok se zde ve spolupráci s Národní galerií v Praze pořádá výstava z názvem Výtvarné Hlinecko, kde jsou představována díla předních českých výtvarných umělců.

www.mmghlinsko.cz

 

 

Expozice masopustních obchůzek a masek z Hlinecka

Expozice masopustních masek a obchůzek z Hlinecka

Stálá expozice masopustu byla otevřena v roce 2012 v hlineckém Betlémě. Můžete si zde prohlédnout fotografie, kresby a originály některých typických masek z hlineckých masopustních obchůzek. Součástí expozice je také výtvarná herna určená dětem.


www.betlem-hlinsko.cz/expozice-vesnickych-masopustnich-obchuzek-a-masek

 

 

Příběh dřevěné panenky - expozice dřevěných hraček z Hlinecka

Expozice hraček

Tato stálá expozice dřevěných hraček pana Bukáčka a pana Makovského se nachází v podkroví Turistického informačního centra Hlinsko. Vyzkoušíte si zde, zda rozpoznáte dřevěnou figurku jenom hmatem, s dřevěnými hračkami si můžete zahrát divadlo, složit dřevěné puzzle, vytvořit si dřevěné autíčko podle vlastní fantazie a poté se na něm projet a mnoho dalšího. 

www.hlinsko.cz/mesto/informacni-centrum/expozice-hracek

 

 

 

Galerie A. Dvořákové

 


 

Galerie Aničky Dvořákové


Anna Dvořáková je malířkou, fuguralistkou a portrétistkou na Vysočině, která pochází z Kameniček. Svoji tvorbu zaměřila na zátiší a portrét. Její obrazy se vyznačují dokonalým naaranžováním, které poté barevně vymodelovala do kompozičně uzavřeného tvaru.

 

 

 

Čertovinský ateliér  

 Čertovinský ateliér

 Ateliér v místní části Čertovina nabízí celodenní programy, výtvarné kurzy užitné keramiky, mozaiky, točení na kruhu nebo speciální kurzy s netradiční náplní. Ateliér je možno si prohlédnout při pravidelných dnech otevřených dveří.

www.atelier-certovina.cz

 

 
 


 

Web spravuje DUOWEB.cz