Tipy na výlety
Hlinecko se rozprostírá na rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí - Žďárské vrchy a Železné hory. Centrem mikroregionu je město Hlinsko, kterým protéká řeka Chrudimka.


Památková rezervace Betlém Masopustní obchůzka - Vortová Svobodné Hamry - golfové hřiště

V oblasti mikroregionu se nachází nepřeberné množství kulturně historických památek. Mezi nejznámější patří Muzeum v přírodě Vysočina, jehož expozice na Veselém Kopci a na Betlémě v Hlinsku Vám přiblíží život obyvatel v minulých staletích v prostředí malebných roubených chalup. V mikroregionu jsou dodržovány i některé lidové a kulturní tradice. K pravidelně konaným a nejvíce navštěvovaným se řadí Adámkovy folklorní slavnosti v Hlinsku a tradiční masopusty probíhající v řadě obcí. Vesnické masopustní obchůzky a masky na Hlinecku patří od roku 2010 na seznam UNESCO.

Charakteristický ráz krajiny okouzlil mnoho malířů. V letním období se v Městské galerii koná známá výstava Výtvarné Hlinecko, která přibližuje dílo malířů, kteří působili právě na Hlinecku. 

Také přírodní podmínky Vám nabídnou příjemné prožití chvil strávených v mikroregionu. Využít můžete cyklotrasy a turistické trasy, které jsou v mnoha částech tvořeny krásnou, ale zároveň také nevyzpytatelnou krajinou.

V oblasti sportu jsou hojně využívanými místy lyžařské areály v Hlinsku, Trhové Kamenici a Hluboké, golf ve Svratce nebo ve Svobodných Hamrech. Navštívit můžete například i hlinecký krytý bazén nebo zimní stadion.


MAPA ATRAKTIVIT NA HLINECKU


Zobrazit místo Zajímavá místa na Hlinecku na větší mapě

Web spravuje DUOWEB.cz