Tipy pro rodiny


 

Návštěvníkův V(tipálek) pro rodiny s dětmi
 (V)tipálek pro rodiny s dětmi - titulka Tipy na víkendové a týdenní pobyty na Chrudimsku - Hlinecku s trochou regionálního humoru. Kromě tipů pro rodiny s dětmi zde najdete také tipy pro romantiky, seniory, milovníky adrenalinu i přírody. Ke stažení v PDF.
www.navstevnik.cz/co-videt-co-zazit/v-tipalek-pro-rodiny-s-detmi_id-231.html
 
Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům
Veselý Kopec Veselý Kopec, součást Souboru lidových staveb Vysočina, nabízí zábavný program pro naše nejmenší i pro jejich rodiče. Ve zdejší prodejně upomínkových předmětů je nově k dispozici herní plán, podle kterého si můžete se svými ratolestmi samostatně projít jednotlivé chaloupky a objevovat věci dosud nepoznané. Čeká na Vás i drobná odměna. Červencové soboty a neděle jsou doplněny o bohatý program, například včelí stezku, malování tradičních dřevěných hraček z Hlinecka, spuštění zdejšího mlýna a další. Aktuální informace zde: www.nmvp.cz
 
Lanové centrum Hlinsko
Lanový park Lanové centrum se nachází ve ski areálu Hlinsko. Kromě lanových aktivit pro dospělé (15 nízkých, 6 vysokých a 6 týmových překážek) nabízí také síťový dětský lanáček. Více informací naleznete na: www.lanachlinsko.cz.
 
Výroba tradičních dřevěných hraček
Výroba dřevěných hraček Tradice výroby dřevěných hraček v Krouně trvá již po několik generací. Zakladatelem je pan František Bukáček a v jeho šlépějích kráčí i jeho vnuk Zdeněk Bukáček. Pan Bukáček je držitelem čestného titulu Nositel tradice. Setkat se s ním můžete také osobně (například při různých akcích na Veselém Kopci, v hlineckém Betlémě, v Městském muzeu a galerii v Hlinsku) při jeho dílničkách, na kterých si můžete namalovat svoji dřevěnou hračku. Skupiny návštěvníků mají možnost nahlédnout přímo do jeho dílny v Krouně. Více informací na: www.hrackybukacek.cz.
 

PŘÍBĚH DŘEVĚNÉ PANENKY - expozice dřevěných hraček z Hlinecka

Expozice dřevěných hraček

Tato stálá expozice dřevěných hraček pana Bukáčka a pana Makovského se nachází v podkroví Turistického informačního centra Hlinsko. Vyzkoušíte si zde, zda rozpoznáte dřevěnou figurku jenom hmatem, složíte si dřevěné puzzle, vytvoříte si dřevěné autíčko podle vlastní fantazie, vybarvíte si omalovánky a mnoho dalšího.

www.hlinsko.cz/mesto/informacni-centrum/expozice-hracek

 
 
Národní kulturní památka Ležáky
Ležáky Ležáky jsou pietním územím a národní kulturní památkou. Slouží jako památník odboje proti nacistům. Od roku 2009 je zde nainstalována expozice s názvem Ležáky, osada která nemlčela. Návštěvní doba je od března do října.
www.lezaky-memorial.cz
 
Čertovinský ateliér
Čertovinský ateliér Čertovinský ateliér je dílnou paní Věry Luňáčkové, která zde vede výtvarné kurzy užitné keramiky, modelování, točení na kruhu, mozaiky a volné tvorby. Speciální kurz zahrnuje indickou vegetariánskou kuchyni, jógu, užitnou keramiku nebo mozaiku. Pokud hledáte inspiraci či odpočinek, Čertovinský ateliér je pro vás ideálním místem.
www.certovinskyatelier.cz
 
Městské muzeum a galerie Hlinsko
Městské muzeum a galerie Hlinecké muzeum patří k nejstarším v Čechách, bylo založeno již v roce 1874. Každý rok v letních měsících jsou zde ve spolupráci s Národní galerií v Praze pořádány výstavy s názvem Výtvarné Hlinecko. Do stálé expozice muzea patří Historická expozice, Textilní expozice, Národopisná expozice a Expozice zaniklých řemesel. Stálá expozice galerie zahrnuje díla od Oldřicha Blažíčka, Františka Kavána, Gustava Macouna, Karla Beneše, Rudolfa Hanycha, Jaroslava Sodomky a dalších.
www.hlinsko.cz/mesto/kultura/muzeum-galerie
 
Krytý plavecký bazén Hlinsko
Krytý bazén
Krytý plavecký bazén v Hlinsku je v provozu každý den (kromě prvního pondělí v měsíci sanitární den). O prázdninách je zavedena prodloužená otevírací doba od 8 do 21 hod. V budově krytého plaveckého bazénu se nachází fitness centrum, sauna, sál na squash, solárium a také bar s občerstvením. Pravidelně si zde můžete zacvičit např. aquaaerobic.
www.sportoviste.hlinsko.cz
 
Multifunkční centrum Hlinsko
Multifunkční centrum V Hlinsku bylo v listopadu roku 2011 otevřeno Multifunkční centrum. Nachází se zde dva víceúčelové sály, divadelní sál a kinosál. Novinkou jsou projekce ve 3D. Oba sály lze také využít ke konání plesů, tanečních soutěží a akcí podobného rázu. Provoz Multifunkčního centra zajišťuje Městský kulturní klub Hlinečan.
www.mfc-hlinsko.cz
 
Pojízdná včelí stezka pro děti a rodiče
Včelí stezka Pojízdná stezka zahrnuje 13 panelů (včetně doplňujících otázek pro děti). Zábavnou formou se dozvíte spoustu informací o včelím společenství, zajímavostech ze života včel nebo o využití včelích produktů, které je možné také zakoupit.
www.medovinka.eu/vceli-stezka-pro-deti
 
Kozí farma Prosetín
Kozí farma Prosetín Kozí farma Prosetín se věnuje chovu hnědých krátkosrstých koz bezrohých. Farma se zaměřuje na produkci mléka, jeho prodej a zpracování na sýry. Jedná se především o sýry balkánského typu. Po telefonické domluvě si můžete farmu prohlédnout.
Te.: 469 679 149
E-mail: srek.reklama@centrum.cz
 
Golf & Country club Svobodné Hamry 
Golf & Country club Svobodné Hamry Devítijamkové hřiště ve Svobodných Hamrech patří mezi náročnější golfová hřiště v ČR. Je zde možnost komplexního golfového tréninku. Golf si můžete zdarma vyzkoušet během Dne otevřených dveří.
www.gccsh.cz
 
Ranch Kovářov - vyjížďky na koních
Ranch Kovářov Ranch Kovářov byl vybudován jako rodinná stáj. Vyjížďku na koni může absolvovat naprostý začátečník i zkušený jezdec. Na začátečníky čeká instruktáž a hodinová poklidná vyjížďka pod dohledem instruktora. Pro zkušenější jezdce je k dispozici tzv. sportovní vyjížďka. V nabídce jsou i pobyty na ranči, které zahrnují vyjížďky.
www.kovarov.info
 
Hlinecká sjezdovka
Sjezdovka - Hlinsko Lyžařský areál v Hlinsku nabízí dvě sjezdovky s moderními vleky, dětský cvičný svah s vlekem zdarma, večerní lyžování s umělým osvětlením. Přímo u areálu se nachází neplacené parkoviště.  
www.ski.hlinsko.cz
 
Projížďka na koních v zápřahu
Hippoturistika Pan Josef Trávníček nabízí projížďky na koních v zápřahu v obci Hamry u Hlinska. Chová zde také plemenné hřebce, kteří jsou ustájeni na stanici hřebců U Javora.
www.cmbtravnicek.estranky.cz
 
Toulovcovy maštale
Toulovcovy maštale Toulovcovy maštale jsou přírodní rezervací, jež se nachází na rozmezí České tabule a Českomoravské vrchoviny. Největší dominantou tohoto území jsou pískovcové skalní útvary - tzv. Budislavské skály. V rezervaci je rozmanitý výskyt vzácných druhů živočichů a rostlin (např. mlok skvrnitý, kapraďorosty a mechy).
www.mastale.cz
 


Turistické informační centrum města Hlinsko pro vás připravilo zajímavou brožurku s názvem
Krajinou tradic s rodinou...Slouží jako zajímavá inspirace při plánování výletu nebo dovolené. Mimo jiné v ní naleznete:
  • informace o vstupném, otevírací době, čase potřebném na cestu a jednotlivé prohlídky a programy, praktické informace pro rodiny s malými dětmi apod.
  • nechybí ani doporučená ubytovací a stravovací zařízení s aktuálními kontakty
  • přehled zajímavých míst, která určitě stojí za návštěvu

KE STAŽENÍ ZDE:
 Web spravuje DUOWEB.cz