Zimní NEJ Hlinecka

 

MASOPUSTNÍ OBCHŮZKY A MASKY Z HLINECKA
Masopust Vítanov 2012

Po několik generací obyvatelé na Hlinecku udržují obyčej, při němž ožívají tradiční masky a rituály. Pro svoji jedinečnost byly v roce 2010 Vesnické masopustní obchůzky a masky na Hlinecku zapsány na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Obchůzek se můžete zúčastnit například v obcích Studnice, Vortová, Hlinsko - Blatno, Hamry, na Veselém Kopci nebo v hlineckém Betlémě. V památkové rezervaci Betlém Hlinsko je celoročně otevřena expozice masopustu.
Další informace se dozvíte na: www.nmvp.cz
(zapsání do UNESCA, expozice masopustu)

 
BETLÉM HLINSKO
Zimní Betlém v Hlinsku
Betlém Hlinsko je památkovou rezervací lidové architektury v centru města na břehu řeky Chrudimky. Je zároveň součástí Souboru lidových staveb Vysočina. Roubené a zděné domky zde byly vystavěny drobnými řemeslníky ve druhé polovině 18. a v první polovině 19. století. ...chci vědět více...

www.nmvp.cz
 
 
MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE HLINSKO
Městské muzeum a galerie - Hegrův betlém Městské muzeum a galerie je nejstarším svého druhu v Čechách. Každý rok se zde pořádá výstava z názvem -Výtvarné Hlinecko-, kde svou tvorbu představují nejen čeští malíři, ale také malíři ze zahraničí. Od roku 2004 můžete v galerii navštívit výstavní síň známého sochaře Karla Lidického. ...chci vědět více...

www.hlinsko.cz/mesto/kultura/muzeum-galerie
 
ČERTOVINSKÝ ATELIÉR
Čertovinský ateliér Čertovinský ateliér je dílnou paní Věry Luňáčkové, která zde vede výtvarné kurzy užitné keramiky, modelování, točení na kruhu, mozaiky a volné tvorby. Speciální kurz zahrnuje indickou vegetariánskou kuchyni, jógu, užitnou keramiku nebo mozaiku. Pokud hledáte inspiraci či odpočinek, Čertovinský ateliér je pro vás ideálním místem.

www.certovinskyatelier.cz
 
KRYTÝ PLAVECKÝ BAZÉN
Bazén Hlinsko Krytý plavecký bazén v Hlinsku je v provozu každý den (kromě prvního pondělí v měsíci - sanitární den). O prázdninách je zavedena prodloužená otevírací doba od 8 do 21 hod. Mezi běžné služby dále patří sauna, sál na squash, aquaerobic nebo cvičení pro seniory. V budově krytého plaveckého bazénu se nachází fitness centrum, sauna, sál na squash, solárium a také bar s občerstvením.

www.sportovistehlinsko.cz
 
MULTIFUNKČNÍ CENTRUM HLINSKO
Multifunkční centrum - divadelní sál V Hlinsku bylo v listopadu roku 2011 nově otevřeno Multifunkční centrum. Nachází se zde dva víceúčelové sály, divadelní sál a kinosál. Novinkou jsou projekce ve 3D. Oba sály lze také využít ke konání plesů, tanečních soutěží a akcí podobného rázu. Provoz Multifunkčního centra zajišťuje Městský kulturní klub Hlinečan.

www.mfc-hlinsko.cz
   

 

Web spravuje DUOWEB.cz