Pitnou vodu na celém území města Hlinska lze používat již bez převaření

OZNÁMENÍ: Pitnou vodu na celém území města Hlinska lze používat již bez převaření

Vážení odběratelé,
v neděli dne 21. 6. 2020 došlo po intenzívních srážkách k zakalení zdroje vody Čertovina, ze kterého je pitnou vodou zásobena část města Hlinska (nízké tlakové pásmo  ̶   vpravo od osy ul. Poličská – Adámkova třída ve směru od Poličky po ul. Taussigova vč. centra města), místní část Čertovina a Medkovy Kopce (místní část obce Raná).

Zdroj byl následně odstaven z provozu a sanován. Vodovodní síť byla odkalena a dezinfikována. Odběratelům bylo doporučeno užívanou vodu převařovat.

Výsledky laboratorních analýz potvrdily, že aktuálně je pitná voda po chemické i mikrobiologické stránce zcela v pořádku. Odběratelé již mohou bez rizika používat vodu bez převaření.

Provozovatel vodovodu, Vodárenská společnost Chrudim, a.s., se tímto všem odběratelům omlouvá za vzniklé potíže.

Vodárenská společnost Chrudim
V Hlinsku dne 26. 6. 2020